صنعت رولیک سازی

تکنونوین با 20 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید و توزیع رولیک آماده همکاری با شما عزیزان میباشد

رولیک سازی تکنونوین


نوار نقاله ها تسمه ای یکی از کاربردی ترین تجهیزاتی می باشند. که در صنعت های گوناگون برای حمل و جابجایی انواع قطعات مورد استفاده قرار می گیرند. یک نوار نقاله از اجزای مختلفی مانند. :چهار چوب - تسمه -موتور - غلتک ها و…تشکیل شده است. این تجهیزات با پتانسیل جابجایی بالا و متنوع قادر به حمل انواع مختلفی از مواد میباشند.


یکی از مهم ترین قطعاتی که در نقاله ها و کانوایر مورد استفاده قرار می گیرد رولیک میباشد.


این قطعات استوانه ای شکل که به آنها رولیک گفته میشود در طول و زیر تسمه نقاله جهت:  • تحمل وزن تسمه نقاله

  • تحمل وزن بار و کالا

  • حرکت نوار نقاله و کاهش اصطکاک

  • حالت و جهت دهی به تسمه


استفاده میشوند.


ساختار رولیک ها :


قسمت بیرونی یا رویه که با تسمه اتصال دارد از انواع لوله های فولادی، آهنی ، استیل، آلومینیوم ، ریخته گری ، تفلون ،پلاستیکی ،اورتان و یا حتی از چوب تراشکاری شده ساخته میشوند.


داخل این قرقره ها یاتاقان های ضد اصطکاک و درپوش قرار دارند و مجموعه بر روی یک محور (شفت) سوار شده است.  یاقان و بلبرینگ ها با گریس بسیار مقاوم روان می شوند.


قسمت انتهایی و دو سر  شفت میتواند به صورت رزوه و یا به صورت چار گوش جهت اتصال به پایه رولیک ساخته میشوند. و از در پوش برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار، رطوبت و … به داخل آن استفاده میشود.


 


انواع رولیک :


 


پرسی: این نوع از رولیک ها به صورتی ساخته می شوند که قسمت های بلبرینگ ،پوسته ،شافت،بلبرینگ و درپوش به صورت یک تکه و پرس است. بعد از خرابی به دلیل یک تکه بودن یک بار مصرف و  امکان تعویض و تعمیر قطعات داخلی آن نمی باشد.


تعویضی یا تعمیری: هرزگرد هایی هستند که نسبت به نوع پرسی قیمت بیشتری دارند و در صورت خرابی هر یک از اجزای داخلی ان مانند(پوسته،شفت،بلبرینگ و …) تنها قطعه خراب شده تعویض می شود و نیاز به تعویض کل قطعه نیست.


دو نوع اصلی از قرقره ها وجود دارد که در انواع نقاله مورد استفاده قرار میگیرد. 


رولیکهای رفت : که طرف باربر نوار را نگه می دارند (تحمل وزن بار و تسمه)


رولیکهای بازگشت :که طرف خالی نوار را نگه میدارند (تحمل وزن تسمه)

درباره ما :
گروه صنعتی تکنونوین با بیش از 20 سال سابقه در زمینه‌ی تهیه‌ و توزیع انواع رولیک و ..آمادگی خود را برای همکاری اعلام ‌میدارد. گروه صنعتی تکنونوین با کادری مجرب قادر است نیازهای عزیزان را از لحاظ تامین قطعات و مشاوره‌ی فنی جوابگو باشد. برای تماس با ما کلیک کنید.


آشنایی با اجزای نوار نقاله و عملکرد آن